Музикалното пиратство се е увеличило с 15% през миналата година
Според годишния "Global Piracy Report", направен от световната организация за следене на нелегалния даунлоуд MUSO, музикалното пиратство се е увеличило с 14,7% през изминалата 2017 г. и към момента е достигнало най-високи нива изобщо.
През миналите 365 дни посещенията на сайтове с пиратско музикално съдържание са били 73,9 млрд. 30,5 млрд. от визитите са били на стрийминг сайтове, 21,2 млрд. на сайтове за даунлоуд, 6 млрд. на публични торенти и 500 млн. на частни торенти.
Пиратстването на музикални произведения е второто най-популярно престъпление срещу интелектуалната собснвеност след телевизионните програми и вече изпреварва дългометражните филмови продукции.
Най-много музика се пиратства в САЩ (27,9 млрд. визити на пиратски сайтове), Русия (20,6 млрд.), Индия (17 млрд.), Бразилия (12,7 млрд.) и Турция (11,9 млрд.).
Така теориятия, че възходът на легални стрийминг сайтове като "Netflix" и "Spotify" ще намали пиратството, бива опровергана на практика.
Единствената положителна статиска е, че посещенията на сайтове, които свалят музика, от легални мрежи като "YouTube" е намаляло с 33,86% през второто шестмесечие на 2017 г. Това обаче най-вероятно се дължи на закриването на популярния сайт за "рипване" YouTube.mp3.
WeRock.bg не носи отговорност за мненията към новините на този сайт.
Забранено е: писането на български език с букви от латинската азбука; писането на коментари, съдържащи груби обидни изрази, независимо срещу кого са насочени; писането на коментари от един и същи потребител, но с различни имена с цел манипулация; писането на конфликтни, провокативни, нецензурни и др. подобни коментари; писането на коментари, представляващи явна или скрита реклама.
WeRock.bg си запазва правото да заличава и всякакви други коментари, които прецени като некоректни или ненужни.
ВАЖНО: Коментарите НЕ са начин за контакт с WeRock.bg. Ако имате въпроси към нас, пишете на имейл адресите, посочени в "Контакти".